Vladimír Kompánek

Juraj Mojžíš

SVK Slovensky QEX2005 Katalógové číslo: 63677

NEDOSTUPNÉ
57,45

Vypredané
Kniha: Vladimír Kompánek - Juraj Mojžíš

Kniha: Vladimír Kompánek

Vladimír Kompánek (1927) je reprezentant slovenského súčasného umenia, ktoré presvedčivo ukázalo, že niet rozporu medzi európskym a slovenským, moderným a tradičným, lokálnym a univerzálnym posvätením krásy, ak ide o umenie autentické, vyrastajúce zo živnej pôdy ľudského bytia, domova a sveta. Dokázal, že zakorenenosť a autonómnosť, viazanosť a sloboda sa nevylučujú, ale podmieňujú: vie ťažiť z výtvarnej pamäti slovenského národa i z estetickej skúsenosti ľudstva. Kompánek začínal ako sochár, zostal verný tvarovaniu hmoty, osobitne drevu - „nášmu rodovému pergamentu” (Rúfus).
Sochár Kompánek lúšti jeho „drsné písmo”. Od maľovaných sôch má len krôčik k maľbe, takto evokoval magický vesmír slovenskej reálnej a imaginárnej krajiny, archaickej a urbánnej mytológie nevšednej krásy.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam informácií, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
63677
Druh tovaru
Kniha
ISBN/EAN
9788096905065
Rok vydania
2005
Jazyk
SVK Slovensky
Názov
Vladimír Kompánek
Autorstvo
Juraj Mojžíš
Edícia
Zlatý fond slovenského výtvarného umenia
Rozsah
376
Rozmer
235×300×35
Hmotnosť
2,25 kg
Sadzba DPH
5,00 %
Cena MOC
66,06 €
Zľava
13,00 %
Stav
Vypredané
Reg. číslo FPU
(info len pre knižnice)

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil.

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie ťa odmeníme!