Ľad

Z grónskeho ostrova

Ilona Wiśniewska

SVK Slovensky Absynt2024/05 Katalógové číslo: 499432

14,68
Vyexpedujeme do 7 dní
Máme vo veľkosklade
Kniha: Ľad - Z grónskeho ostrova - 1. vydanie - Ilona Wiśniewska
O čom príjemnom sa dá uvažovať v ľadom spútanej krajine

Kniha: Ľad

Z grónskeho ostrova

Dá sa v ľadom spútanej krajine uvažovať o niečom inom ako o prežití? Samozrejme, že dá. Napríklad o láske. Alebo o vlastnej identite. Žiadna severská krajina nie je taká mrazivá, aby ju Ilona Wiśniewska neskúsila spoznať a pochopiť. V knihe Ľad vďaka nej zistíte, že srdce grónskych ľudí vôbec nie je tvrdé ani ľadové.

Na západnom pobreží najväčšieho ostrova na svete sa nachádza skalnatý ostrovček s rozlohou dvanásť štvorcových kilometrov, ktorý obýva 1 300 ľudí. Práve tu sa nachádza najstarší sirotinec v Grónsku, kde Ilona Wiśniewska na jar roku 2017 tri mesiace pracovala ako dobrovoľníčka. Bol to najlepší spôsob, ako spoznať krajinu a jej ľudí.

Obyvatelia Grónska jej rozprávali o svojej krajine, o tom, ako lovili ryby spod ľadu, ako sa prevážali taxíkom z jedného ostrova na druhý po zamrznutom mori, ako umývali podlahy a varili večere pre niekoľko desiatok stravníkov. Hovoria jej však aj o svojej identite. O tom, že sa už necítia byť Dánmi, no ešte nevedia, akými Grónčanmi by sa chceli stať.

Ilona Wiśniewska sa v rámci poľskej reportážnej školy vyprofilovala na „reportérku severu“. Napísala už štyri knihy, v ktorých postupne predstavila Špicbergy, krajný sever Nórska, či Grónsko. Nie sú to však turistické bedekre, ale plnokrvné literárne reportáže napísané po dlhodobých pobytoch na konkrétnych mrazivých miestach severu. Po úspechu slovenského prekladu špicberskej reportáže Biele prináša Vydavateľstvo Absynt ďalšiu knižku z Wiśniewskej severskej tetralógie s názvom Ľad.

Grónska reportáž Ilony Wiśniwskej Ľad vychádza v preklade Slavomíra Bachuru.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam informácií, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
499432
Druh tovaru
Kniha
ISBN/EAN
9788082034939
Rok vydania
2024/05
Jazyk
SVK Slovensky
Názov
Ľad
Podnázov
Z grónskeho ostrova
Autorstvo
Ilona Wiśniewska
Upútavka
O čom príjemnom sa dá uvažovať v ľadom spútanej krajine
Dostupnost
Vyexpedujeme do 7 dní
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Rozsah
244
Sadzba DPH
5,00 %
Cena MOC
16,90 €
Zľava
13,00 %
Stav
Máme vo veľkosklade
Reg. číslo FPU
(info len pre knižnice)

Ušetrite 5,02

Teraz oba tituly spolu len za 25,78

Kniha: Ľad - Z grónskeho ostrova - 1. vydanie - Ilona Wiśniewska
Kniha: Z klenotnice - Rozhovory s osobnosťami - 1. vydanie - Jana Šimulčíková

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil.

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie ťa odmeníme!